
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Threshold Voltage | 3.3 V, Adjustable |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Accuracy | 0.25 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 30 ms |
Stock: 1153
Distributors
pcbx
Unit Price$1.97147
Ext.Price$1.97147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.97147 | $1.97147 |
| 10 | $1.47732 | $14.77320 |
| 25 | $1.35164 | $33.79100 |
| 50 | $1.28097 | $64.04850 |
| 100 | $1.21400 | $121.40000 |
| 300 | $1.16291 | $348.87300 |
| 500 | $1.11397 | $556.98500 |
| 1000 | $1.08234 | $1082.34000 |
| 3000 | $1.05375 | $3161.25000 |
| 5000 | $1.02591 | $5129.55000 |
